Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 90.0 kcal |
| Fat | 3.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 14.0 g |
| of which sugars | 8.0 g |
| Fiber | 2.0 g |
| Proteins | 1.0 g |
| Salt | 0.5 g |
Ingredients
Salad: salad ingredients may contain: organic romaine lettuce, organic tango lettuce, organic radicchio, organic frisee, organic red cabbage, organic dressing: water, organic pomegranate juice concentrate, organic soybean oil, organic cane sugar, organic distilled vinegar, organic lemon juice concentrate, sea salt, organic acacia gum, organic hibiscus, xanthan gum, organic dried onion, organic rosemary extract, organic parsley, organic dried cranberries: organic cranberries, organic evaporated cane juice, organic sunflower oil, organic pita chips: organic wheat flour, organic sunflower oil, water, sea salt, yeast, organic oat fiber, organic quinoa.
Additives
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Olives à la Castillane entières relevé
Croc' frais
Olives aux Poivrons farcies doux
Croc' Frais
Olives cassées à l'ail
Croc'frais
Olives vertes cassées à l'ail
Croc'Frais
Olives vertes à l'orientale
Croc'frais
Mandarine
Olives à la provençale poivrons piments
Croc' Frais
Biscottes
Réu
Pain de Mie Complet
Jacquet
Pain de Mie
Réu
Berbère (Ail, cumin, piment doux, laurier)
Croc'frais
Olives farcies à la pâte d'anchois
Croc frais