Barcode: 0023547222018
Organic kuzu
Labels
organic
no gmos
non gmo project
Categories
Available in
united states, world
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 350.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 80.0 g |
| of which sugars | 0.0 g |
| Fiber | 0.0 g |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Organic dried kuzu root.
Recipes with Similar Ingredients
Related Products in Cooking Helpers
Pumpkin spice quick bread mix
E NOVA 3
Sweet & zesty piefilling or topping
C NOVA 4
Spartan, pie filling, peach
Spartan
C NOVA 4
Roundy's, italian classics, italian style bread crumbs
Roundy's
D NOVA 4
Roundy's, instant pudding and pie filling, vanilla
Roundy's
E NOVA 4
Deep dish peiecrusts
E NOVA 4
Italian style seasoned bread crumbs
D NOVA 4
Dynasty, japanese style bread crumbs, rice panko
Dynasty, Jfc International Inc.
C NOVA 4
Classic lemon pie filling
C NOVA 4
Spartan, pie filling, very cherry
Spartan
C NOVA 4
Classic raspberry pie filling
C NOVA 4
Coconut milk
C NOVA 4