Barcode: 0096619114078
Organic lactose Free
by Kirkland
Labels
organic
usda organic
no lactose
Categories
Available in
united states
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 54.2 kcal |
| Fat | 2.1 g |
| of which saturated | 1.3 g |
| Carbohydrates | 5.4 g |
| of which sugars | 5.0 g |
| Fiber | 0.0 g |
| Proteins | 3.3 g |
| Salt | 0.1 g |
Ingredients
Organic Grade A 8 servings per container Serving size 1 Cup (240mL) Amount per serving less than 1% of: Lactase Enzyme**, Vitamin A Palmitate, Vitamin D3. Calories 130 regular milk. % Daily Value* **Ingredient not found in CONTAINS: MILK. Total Fat 5g 6% Saturated Fat 3g
Related Products in Dairies
FRESH MOZZARELLA THIN SLICED
BELGIOIOSO
C NOVA 3
Marinated Ciliegine in a Blend of Herbs and Oils
Belgioioso
D NOVA 3
Thin Sliced Fresh Mozzarella Cheese
Belgioioso
C NOVA 3
Parmesan, Provolone And Romano Cheese
Belgioioso
E NOVA 3
Fresh mozzarella pesto
D NOVA 3
Fresh Mozzarella Cheese
Mauro & Gianni
C NOVA 3
Sliced Fresh Mozzarella
Belgioioso
C NOVA 3
Asiago parmesan romano salad blend
D NOVA 3
Fresh Mozzarella Cheese
Belgioioso,Mauro & Gianni
C NOVA 3
Shaved Blend Natural Cheese
BelGioioso
E NOVA 3
Fresh Mozzarella Snacking Cheese
BelGioioso
C NOVA 3
Fresh Mozzarella
BelGioioso
NOVA 3