Barcode: 0099482451172
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 363.6 kcal |
| Fat | 4.5 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 75.8 g |
| of which sugars | 42.4 g |
| Fiber | 3.0 g |
| Proteins | 9.1 g |
| Salt | 0.3 g |
Ingredients
Organic wheat flour, organic sugar, organic eggs, leavening (ammonium bicarbonate, sodium bicarbonate), natural flavors, salt.
Additives
e500
e500ii
e503
e503ii
Related Products in Snacks
Génoises fourrées Orange
Cora
E NOVA 4
Goût Fraise
Cora
E NOVA 4
Pissaladières apéro
Coudène
D NOVA 4
Chocolat Noir Dessert, 2 Fois 200 Grammes, Marque Cora
Cora
E NOVA 4
Palets bretons
Cora
E NOVA 4
Petit Beurre Chocolat Noir
Cora
E NOVA 4
Génoises fourrées Framboise
Cora
E NOVA 4
Petit beurre chocolat lait
Cora
E NOVA 4
Cookies pépites de chocolat
Cora
E NOVA 4
Chocolat Au Lait Et Noisettes
Cora
E NOVA 4
Chocolat Au Lait Et Riz, Lot 2 Fois 100 Grammes, Marque Cora
Cora
E NOVA 4
Frites gelifiees
Cora
E NOVA 4