Barcode: 0785030021033
Organic Lasagna
Nutri-Score
A
Processing
NOVA 4
Labels
organic
Categories
Available in
united states
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 141.0 kcal |
| Fat | 1.4 g |
| of which saturated | 0.2 g |
| Carbohydrates | 27.8 g |
| of which sugars | 3.2 g |
| Fiber | 3.2 g |
| Proteins | 6.3 g |
| Salt | 0.4 g |
Ingredients
Water, organic semolina flour, organic tomato paste (organic tomatoes), organic soy bean fiber, organic dried cane syrup, sea salt, organic onions, organic vinegar, organic modified corn starch, organic mushrooms, organic olive oil, organic canola oil, organic parsley flakes, organic basil, organic dried garlic, organic black pepper, organic oregano, citric acid.
Additives
e330
Related Products in Frozen Foods
Beef & bean burritos, beef & bean
C NOVA 4
Extra Crunchy Taco Seasoned Beef & Cheese Taquitos
El Monterey
D NOVA 4
Burritos
El Monterey
C NOVA 4
Beef & Bean Burritos
El Monterey
NOVA 4
Beef & Bean Burritos
El Monterey
C NOVA 4
Beef & cheese burritos, beef & cheese
C NOVA 4
Beef & bean burritos
C NOVA 4
Mild beef & bean green chili burritos, mild, beef & bean green chili
C NOVA 4
Beef & cheese burritos
C NOVA 4
Beef and Bean Chimichangas
El Monterey
C NOVA 4
El monterey beef
El Monterey
C NOVA 4
Burritos
El Monterey
C NOVA 4