Barcode: 0042563017590
Organic lemon almonds, lemon
Nutri-Score
C
Processing
NOVA 3
Labels
organic
Categories
Available in
united states
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 633.0 kcal |
| Fat | 56.7 g |
| of which saturated | 3.3 g |
| Carbohydrates | 13.3 g |
| of which sugars | 0.0 g |
| Fiber | 3.3 g |
| Proteins | 16.7 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Organic roasted peeled lemon almonds (organic almonds, organic lemon, salt).
Related Products in Snacks
Monster eyeballs sugar cookie kit
NOVA 4
Brains! vanilla cupcake kit
NOVA 4
Coconut lime sandwich cookies
E NOVA 4
Halloween sugar cookie kit
NOVA 4
Chocolate flavor frosting mix, chocolate
NOVA 4
Blue corn tortilla chips
Kroger
C NOVA 3
organic yellow corn tortilla chips
simple truth
NOVA 3
tortilla chips
The Kroger Co., Simple Truth
C
Vanilla sandwich cookies
E NOVA 4
Miniature eclairs, pastry filled with creamy custard
D NOVA 4
Apple Cinnamon Animal Crackers, Apple Cinnamon
Simple truth
E NOVA 4
Playful skull sugar cookie kit
NOVA 4