Barcode: 0099482441746
Organic lemonade, light
Nutri-Score
D
Processing
NOVA 4
Labels
organic
Categories
Available in
united states
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 17.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 4.2 g |
| of which sugars | 3.8 g |
| Fiber | 0.0 g |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Filtered water, organic cane sugar, organic lemon juice concentrate, organic flavors, citric acid, natural flavors, organic rebaudioside a (stevia leaf extract).
Additives
e330
e960
Related Products in Beverages
Protein shakes, strawberry
D NOVA 4
Protein shakes, raspberry cheesecake
D NOVA 4
Fresh pressed 100% apple cider
Musselman's, Knouse Foods Inc/Musselman Dv
E NOVA 1
Michelada mix
Cedar Hill Inc.
NOVA 4
100% Apple Cider
Musselman's, Knouse Foods Inc/Musselman Dv
E NOVA 1
Pressed Apple, Apricot & Doughnut Peach
M&S
C NOVA 1
Protein shakes, vanilla cappuccino
D NOVA 4
Protein shakes
D NOVA 4
Farmhouse cider with raspberry
Farmhouse, Mark's and Spencer
NOVA 4
Protein shakes, chocolate mocha
D NOVA 4
Spirit of Summer Iced Tea - Spanish Peach
M & S
D NOVA 4
Fresh pressed 100% apple cider, apple
Musselman's, Knouse Foods Inc/Musselman Dv
E NOVA 1