Barcode: 0086582555701
Organic Light Brown Rice
by Yoga
Nutri-Score
B
Processing
NOVA 1
Labels
organic
Categories
Available in
united states
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 378.0 kcal |
| Fat | 2.2 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 77.8 g |
| of which sugars | 0.0 g |
| Fiber | 2.2 g |
| Proteins | 8.9 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Organic long grain brown rice
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Morilles séchées
Roger Dutruy
A NOVA 1
Griottines Morello Cherries
Griottines
NOVA 3
Snack pipas
Anitin
D NOVA 3
Champignons séchés
ROGER DUTRUY
A NOVA 1
Confiture de mirabelles a l'eau de vie de mirabelle
Griottines
D NOVA 4
Orangeade
Ogeu
D NOVA 4
Pâte d'arachide
PCD
C NOVA 3
Pignons de pin
B NOVA 1
Tomate Cherry Rama Cacho
A NOVA 1
Confiture de griottes
Griottines
D NOVA 4
Cerises a l'eau de vie Griottines DISTILLERIE PEU, 15°
Griottines
D
Morilles séchées 1er choix sans pied
ROGER DUTRUY
A