Barcode: 0077890363195
Organic Low Calorie Lemonade
by Wegmans
Nutri-Score
D
Processing
NOVA 4
Labels
organic
Categories
Available in
united states
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 17.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | — |
| Carbohydrates | 4.2 g |
| of which sugars | 3.8 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Filtered water, organic sugar, organic lemon juice concentrate, organic flavors, citric acid, natural flavors, organic rebaudioside a (stevia leaf extract).
Additives
e330
e960
Related Products in Beverages
Sirop Fun Blue 70CL
A. Blachère, Distillerie Blachère
NOVA 4
Ketch’up betterave
Natural Et Delicious
E
Boisson gazeuse arome pomme
COCK BRAND
C NOVA 4
édition Prestige - Thé Vert Fruit Du Dragon 100 g - Thé De La Pagode
Thès De La Pagode
B
Guaraná ara
ara
E NOVA 4
PAC
Distillerie A. Blachère
NOVA 4
Celtic Légère
Celtic
A
Water arôme lychee
Cock
E NOVA 4
Sirop d'orgeat
Couleur Provence
NOVA 4
Eau Celtic
Celtic
A
Water arôme pêche
Cock brand
C
Eaux Saint-Georges
Saint-Georges
A