Barcode: 0635267554391
Organic Low Milkfat
Nutri-Score
B
Processing
NOVA 1
Labels
organic
Categories
Available in
united states, world
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 42.1 kcal |
| Fat | 1.0 g |
| of which saturated | 0.6 g |
| Carbohydrates | 5.0 g |
| of which sugars | 5.0 g |
| Fiber | 0.0 g |
| Proteins | 3.3 g |
| Salt | 0.1 g |
Ingredients
Organic Grade A Low Fat Milk, Vitamin A Palmitate, Vitamin D3.
Related Products in Dairies
Milk
Grahams
C
Skyr superberry
A NOVA 4
Squashums Yogurt Strawberry & Peach
Munch Bunch,Nestle,Squashums
C NOVA 4
Skyr strawberry Icelandic style yogurt
Grahams the family diary ltd
A NOVA 4
Organic whole milk
Graham's
C
Graham's Gold Smooth
Graham's
C NOVA 1
Rich & creamy yogurt raspberry and blackberry
Rowan Glen
C NOVA 4
Graham's Lightly Salted
D NOVA 2
Skyr, Passion Fruit, Mango & Papaya
graham’s
NOVA 4
Slightly salted scottish butter
E
Slightly salted spreadable
Graham's
E NOVA 2
Milk
Grahams
B NOVA 1