Barcode: 0811961020224
Organic maca gelatinized
Labels
organic
Available in
united states
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 400.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 80.0 g |
| of which sugars | 40.0 g |
| Fiber | 20.0 g |
| Proteins | 20.0 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Certified organic maca powder (lepidium meyenii, walpers)
Recipes with Similar Ingredients
Related Products
Pepperoni Pizza
Ahold
D NOVA 4
Artisan Crust Meat Pizza
Ahold
D NOVA 4
Nature'S Promise, Graham Bears, Cinnamon
Ahold
E NOVA 4
Artisan Crust Supreme Pizza
Ahold
D NOVA 4
Arrisan Crust Cheese Pizza
Ahold
D NOVA 3
Trail mix
Giant
D NOVA 4
Nature'S Promise, Organic Whole Grain Animal Cookies
Ahold
D NOVA 4
Pumpkin Pie
Giant
A NOVA 1
Almondmilk
D NOVA 4
Ahold, nature's promise, animal cookies, chocolate
Ahold
D NOVA 4