Barcode: 0708820217317
Organic Mango Chunk
by Meijer
Nutri-Score
A
Processing
NOVA 1
Labels
organic
Categories
Available in
united states
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 64.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 15.0 g |
| of which sugars | 9.3 g |
| Fiber | 1.4 g |
| Proteins | 0.7 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Organic mango.
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Donau-Marille fein passiert
Julius Meinl
D NOVA 4
Die Feine Ribisel
Julius Meinl
D NOVA 4
Krach-Pfefferoni Peperoni mild Glas
efko
C NOVA 3
Pußta Salat
efko
C NOVA 4
Schlemmer Gurken - Saure Gewürzgurken
efko
D NOVA 4
Sandwich Gurken süß-sauer
Efko
C NOVA 4
Die Feine Donau Marille
Julius Meinl
D
Knusper Müsli
Manner
D NOVA 4
Karotten Salat
Efko
NOVA 4
Delikatess Gurken
efko
B NOVA 4
Erdbeer Konfitüre
Julius Meinl
D NOVA 4
Orangenmarmelade
Julius Meinl, Julius Meinl Austria GmbH
D NOVA 4