Barcode: 00655866
Organic Mango Fruit Bar
by Trader Joe's
Processing
NOVA 3
Labels
no gluten
vegetarian
vegan
Available in
united states
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 321.4 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 82.1 g |
| of which sugars | 50.0 g |
| Fiber | 2.0 g |
| Proteins | 3.6 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
organic dried mangoes
Related Products in Snacks
Real beef jerky
E NOVA 4
Real Beef Jerky
Dusty's
E NOVA 4
Beef Jerky
Dusty's
E NOVA 4
HIGH PROTEIN BROWNIE[tilde] BARS
E NOVA 4
BIG 100 Granola Peanut Butter Chocolate Chip
MET-Rx
D NOVA 4
High protein brownie? bar
E NOVA 4
Brownie bars, chocolate chip blondie
E NOVA 4
High protein brownie bar
E NOVA 4
High protein brownie bars, chocolate fudge
E NOVA 4
High protein brownie, chocolate fudge
E NOVA 4
Real Beef Jerky
Dusty's
E NOVA 4
Real beef jerky
E NOVA 4