Barcode: 0042608459200
Organic mango juice
by Lakewood
Nutri-Score
D
Processing
NOVA 1
Labels
organic
no gmos
usda organic
Categories
Available in
united states
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 54.2 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | — |
| Carbohydrates | 14.2 g |
| of which sugars | 13.3 g |
| Fiber | 0.8 g |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Organic mango juice, organic apple juice, organic lemon juice.
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Long Grain Rice
Tesco
C NOVA 3 Eco-Score B
Kapern (câpres)
Coop Naturaplan
E NOVA 3
Organic Bread Good Seed
Dave's Killer Bread
A NOVA 4 Eco-Score B
MAPLE PECANS GLAZED MIX
SAHALE SNACKS
C NOVA 4
Williams-Birnenhälften
Coop, Coop Qualité & Prix
C NOVA 4 Eco-Score A
Pfirsich
Coop, Coop - Qualité & Prix, Qualité & Prix
C NOVA 3
Sliced Shiitake Mushrooms
Trader Joe's
A NOVA 1 Eco-Score E
Black Beans Imp
Old El Paso
B NOVA 4 Eco-Score A
Kix Cereal
General Mills
NOVA 3 Eco-Score D
Caribbean Sunshine
Jamaican spiced bun
C NOVA 3
Buchweizen
Coop Naturaplan, Coop
B NOVA 1 Eco-Score A
Weizenvollkorn Sandwich
Jeden Tag
B NOVA 4 Eco-Score B