Barcode: 0030042501074
Organic Maple Sugar
Processing
NOVA 2
Labels
organic
vegetarian
vegan
Categories
Available in
united states
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 375.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 100.0 g |
| of which sugars | — |
| Fiber | 0.0 g |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | — |
Ingredients
Organic maple sugar.
Related Products in Sweeteners
Organic Chocolate Syrup
Ah!Laska
D NOVA 4
Classic Syrup
Starbucks Coffee
D NOVA 4
Maple Syrup
Great Wisconsin
E
Vanilla syrup
Starbucks
D NOVA 4
Maple syrup
Skinny Sticks' Maple Syrup
E
Apple syrup, apple
E NOVA 3
Pancake & waffle syrup
D NOVA 4
Syrup
Starbucks Coffee
D NOVA 4
Cinnamon Apple Syrup
Millcroft Farms Company Inc.
E NOVA 4
Rituals, syrup, chocolate
Rituals
D NOVA 4
Light corn syrup with real vanilla
Ach Food Companies Inc., Karo
D NOVA 2
Cactus gold, honey powder
Cactus Gold
E NOVA 2