Barcode: 7502252482786
Organic Matcha Tea Powder
Labels
organic
vegetarian
eu organic
kosher
no gmos
usda organic
vegan
mx bio 132
non gmo project
orthodox union kosher
vegan action
Categories
Available in
colombia, mexico
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 187.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 46.7 g |
| of which sugars | 0.0 g |
| Fiber | 46.7 g |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Te verde matcha (Camellia sinensis) orgánico en polvo 100 %.
Related Products in Beverages And Beverages Preparations
Yaourt à boire nature BIO YOgourmand
YOgourmand
B NOVA 1
Boisson au soja
Leader Price
B NOVA 4
Smoothies
So.Vi.Li.MA
B NOVA 1
Smoothies mela
So.Vi.Li.MA
B NOVA 1
Mc Café
Chocolaterie Monbana, McCafé, McDonald's, Monbana
NOVA 4
Boisson pétillante à l'eau minérale naturelle, à l'arôme naturel de citron - citron vert
Badoit
B NOVA 4
BOISSON CACAOTEE
Mama Inés
NOVA 4
Agua Natural Pet Hontanar
Hontanar
B
alpro soja light
Alpro
NOVA 4
Bebida vegetal Silk sabor coco sin azúcar
silk
B NOVA 4
Sagylait
Sagy
NOVA 1
HiPP 100% Bio Direktsaft Milder Apfel
Hipp
C NOVA 1