Barcode: 7501057711060
Pechuga De Pavo Natural Premium
by Zwan
Nutri-Score
D
Processing
NOVA 4
Categories
Available in
mexico
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 114.4 kcal |
| Fat | 4.0 g |
| of which saturated | 1.1 g |
| Carbohydrates | 5.1 g |
| of which sugars | 1.6 g |
| Fiber | 0.1 g |
| Proteins | 14.5 g |
| Salt | 2.7 g |
Ingredients
PECHUGA DE PAVO, AGUA, ALMIDÓN MODIFICADO, SAL YODADA, AZÚCARES AÑADIDOS (DEXTROSA, AZÚCAR), MALTODEXTRINA, LACTATO Y DIACETATO DE SODIO, CARRAGENINA, FOSFATO DE SODIO, SABORIZANTES, ERITORBATO DE SODIO, NITRITO DE SODIO, CARMÍN, PUEDE CONTENER SOYA
Additives
e14xx
e250
e262
e262ii
e270
e407
Related Products in Meats And Their Products
Bresaola biologica
iper
E NOVA 4
Speck biologico
Iper
E NOVA 4
Prosciutto crudo biologico
Iper
E NOVA 3
prosciutto arrosto biologico
Salumificio Rigamonti, iper
D NOVA 4
Coppa biologica
Iper, Salumificio Rigamonti
E NOVA 4
Burger bovino adulto
Centro Carni Company, Il Podere
D NOVA 4
Salame biologico
iper
E NOVA 4
Mortadella Bologna IGP
Iper
E NOVA 3
Bresaola della valtellina I.G.P.
Mottolini
E NOVA 4
Arrosto di petto di pollo
Iper
A NOVA 4
mortadella
E NOVA 3
Prosciutto cotto di alta qualità
Iper, Salumificio Rigamonti, iper bio
D NOVA 4