Barcode: 4337182139607
Pechugas pollo
by Metro Chef
Nutri-Score
A
Processing
NOVA 4
Labels
halal
Categories
Available in
croatia, spain
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 112.0 kcal |
| Fat | 1.4 g |
| of which saturated | 0.8 g |
| Carbohydrates | 0.8 g |
| of which sugars | 0.7 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 24.0 g |
| Salt | 0.6 g |
Ingredients
chicken breast (96.6%), rice starch, dextrose, salt, xylose, antioxidant: sodium citrates; acidity regulator: sodium hydrogen carbonate.
Additives
e331
e500
e500ii
Related Products in Meats And Their Products
FULLY COOKED, GRILL MARKED FAJITA CHICKEN BREAST STRIPS, FROZEN
Perdue
NOVA 4
Mild Italian Sausage, Mild Italian
E NOVA 4
Schinkenknacker
delikat
E NOVA 4
Steak Slice
Shire Oaks
D NOVA 4
Kabanoski z kurczaka z dodatkiem indyka
Tarczyński
E NOVA 4
Chorizo Riojano IGP
Artysan
E NOVA 3
Bacon wrapped filet of beef
D NOVA 4
Hsw Turkey Breakfast Sausage Links
Honeysuckle White
D NOVA 4
Hsw Maple Turkey Sausage
Honeysuckle White
D NOVA 4
Fully Cooked Sliced Smoked Turkey Breast
Cargill
NOVA 4
Lamb Fore Shanks L/P
Packers
A NOVA 1
Rôti de porc cuit
U Bio
C NOVA 4