Barcode: 8015927001100
Pecorino sardo
Nutri-Score
D
Processing
NOVA 3
Labels
made in italy
pdo
Categories
Available in
italy
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 445.0 kcal |
| Fat | 37.0 g |
| of which saturated | 25.0 g |
| Carbohydrates | 0.5 g |
| of which sugars | 0.1 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 28.0 g |
| Salt | 1.5 g |
Ingredients
Latte di pecora, sale, caglio. Crosta non edibile.
Related Products in Dairies
Produit de fromage rapé avec parmesan
No Name
E NOVA 4
Herb & Garlic Halloom Semi-Soft Unripened Cheese
President's Choice/Le Choix du Président
E NOVA 3
Ricotta
C NOVA 4
Pasteurized Cream Cheese
No Name,Sans nom
D NOVA 4
Büffelmilchmozzarella
Galbani
D NOVA 3
Reduced Fat Milk
Trader Joe's
B NOVA 1
Sour Cream 0%
No Name,sans nom
A NOVA 4
sour cream
no name
D NOVA 4
Fromage Cheddar doux
Sans nom
D NOVA 3
Crema Bel Paese
Galbani
D NOVA 4
LACTOSE FREE MILK
TRADER JOE'S
C NOVA 1
Yogurt
Astro
C NOVA 4