Barcode: 0681131406802
Pediatric Electrolyte Drink
Nutri-Score
D
Processing
NOVA 4
Labels
no artificial flavors
Categories
Available in
united states
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 9.7 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 2.2 g |
| of which sugars | 1.7 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 0.3 g |
Ingredients
water, less than 2% of: dextrose, galactooligosaccharides, ctric acid, natural flavor, potassium citrate, salt, sodium citrate, stevia leaf extract, zinc gluconate, vegetable juice and beta carotene, contains milk, distributed ry, w
Additives
e960
Related Products in Beverages
Eau de fruit petillante
SOO-DRINK
E NOVA 4
Black Diamond Energy Drink
Black Diamond
B NOVA 4
Ice Tea
dem dem
E NOVA 4
Super Fruit Detox Drink
Fitvia
D NOVA 4
Bertrand Classic
Bertrand
D NOVA 4
Ginger Mama
Brand garage
C NOVA 4
Super Fruit Ice Tea
Fitvia
E NOVA 4
Protein Shake Coconut Lemon
Veganz
E NOVA 4
Daily Balance
Teatox
B
Hacker space energy
E NOVA 4
Flavour Drops Chocolate
IronMaxx
C NOVA 4
Fresh Focus Green Tea Gingko Bio Refill
Teatox
B