Barcode: 0074904201801
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 79.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 21.1 g |
| of which sugars | 19.3 g |
| Fiber | 1.8 g |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 0.1 g |
Ingredients
Apples, sugar, natural flavors, salt and calcium ascorbate added to maintain (color).
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Lite coconut milk
E NOVA 4
Tomato paste
A NOVA 1
Burrata & lemon ravioli, burrata & lemon
Heinen's
D NOVA 3
Truffle spread
E NOVA 4
Farro, An Ancient Strain Of Cultivated Wheat
Heinen's
A
Coconut milk
E NOVA 4
Salted caramel pecan
B NOVA 1
Heinen's Organic Unsweetened With Lemon Iced Tea
Heinen's Iced Tea
B NOVA 4
Organic Pasta, Rigatoni
Heinen's
Organic white quinoa
Heinen's
A NOVA 1
Enriched white slider buns
C NOVA 4
Halved bartlett pears
C NOVA 3