Barcode: 8901552006651
Peeled Ginger Garlic Paste
Nutri-Score
E
Processing
NOVA 3
Categories
Available in
germany, united states
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 100.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 20.0 g |
| of which sugars | 0.0 g |
| Fiber | 0.0 g |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 9.5 g |
Ingredients
Ginger, garlic, water, salt, acetic acid, xanthan gun, sodium benzoate (e 211).
Additives
e211
e260
Related Products in Condiments
Vinaigre Riz Noir Chinkiang
NOVA 2
Soja Sauce thin
Haiyin Bridge
E NOVA 4
Vinaigre noir
Narcissus
NOVA 2
Sauce de soja supérieure (épais)
Hayin Bridge
E NOVA 4
Sauce de Soja Claire
Mont Asie, T&T Foods
E NOVA 3
Vinaigre Noir 250 ML
Narcissus
NOVA 2
Sauce Soja Superieure Hayin
Haiyin Bridge
E NOVA 4
Vinaigre De Riz 600 G
Narcissus
NOVA 2
Sauce de Soja pour sushi, Oishiya
Oishiya, T & T Foods
E NOVA 3
Vinaigre De Riz
Narcissus
NOVA 2
Reisessig
Gold Plum
NOVA 2
Soy Superior Sauce
Haiyin Bridge
E NOVA 4