Barcode: 0027241596123
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 71.0 kcal |
| Fat | 0.9 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 0.9 g |
| of which sugars | 0.0 g |
| Fiber | 0.0 g |
| Proteins | 13.3 g |
| Salt | 1.4 g |
Ingredients
Shrimp, sodium bisulfite (preservative).
Allergens
crustaceans
Additives
e222
Related Products in Seafood
Saumon fumé
Leclerc
D
dos de cabillaud
carrefour
C
Saumon farci
Picard
A NOVA 4
filets de sole mer du nord
Picard
A NOVA 1
Haddock
Leclerc
C
Dos de cabillaud
Leclerc
A
Crevettes Cuites 60/80
Leclerc
B NOVA 3
Pavé de Saumon
Leclerc
A NOVA 1
Canadian Snow Crab Meat
Sea-Trek Gold
Wild Caught Alaskan Sockeye Salmon
Aldi
A NOVA 1
Filet de saumon
A NOVA 1
Saumon fumé quatre tranches
Leclerc
D