Barcode: 0810051801002
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 367.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | — |
| Carbohydrates | 86.7 g |
| of which sugars | 56.7 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 3.3 g |
| Salt | 0.2 g |
Ingredients
GLUCOSE SYRUP (FROM CORN), SUGAR, WATER, CONCENTRATED PEACH JUICE, CONCENTRATED APPLE JUICE, GELATIN, GLYCEROL, CITRIC ACID, CARRAGEENAN, ARTIFICIAL FLAVOR, SODIUM CITRATE, MALIC ACID, PALM OIL, POTASSIUM CITRATE, CARNAUBA WAX, PECTIN, FD&C RED 40.
Additives
e129
e296
e330
e331
e407
e422
e428
e440
e903
Related Products in Gummy Candies
Strawberry Fields Gummy Candy
Trader Joe's
D NOVA 4
Fruity Jellies
Trader Joe's
NOVA 4
Organic Gummy Bears
Black Forest
D NOVA 4
Milk Chocolate covered Gummy Bears Candy
Trader Joe's
E NOVA 4
Beary Tiny Gummies
Trader Joe's
E NOVA 4
Krabby Patties Sour
Frankford
E NOVA 4
Gummy Mango
ice!
NOVA 4
Spring Gummies
Trader Joe's
E NOVA 4
Gummy Clusters
Nerds
E NOVA 4
Sour Belts
bettergoods
E NOVA 4
Peachy Rings Candy
Great Value
D NOVA 4
Gummy Bears
Black Forest
E NOVA 4