Barcode: 00713429
Spring Gummies
by Trader Joe's
Nutri-Score
E
Processing
NOVA 4
Categories
Available in
united states
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 367.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | — |
| Carbohydrates | 93.3 g |
| of which sugars | 70.0 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 0.2 g |
Ingredients
CANE SUGAR, INVERT SUGAR SYRUP, TAPIOCA SYRUP, MODIFIED CORNSTARCH, DEXTROSE, CITRIC ACID (ACIDIFIER), NATURAL FLAVORS, COLOR ADDED (SPIRULINA EXTRACT, TURMERIC, FRUIT JUICE, VEGETABLE JUICE), SUNFLOWER OIL, CARNAUBA WAX, SODIUM CITRATE.
Additives
e330
e331
e903
Related Products in Gummy Candies
Skittles Gummies
Skittles
E NOVA 4
Swedish Berries
Maynards
E NOVA 4
Sour Gummy Cockato
bettergoods
D NOVA 4
percy pig gummy candy
M&S
C NOVA 4
SUPER SOUR SCANDINAVIAN SWIMMERS
TRADER JOE'S
E NOVA 4
Sour Strawberry Gummies
Joyride
C NOVA 4
Gummy Candy
Peelerz
E NOVA 4
12 Flavor Gummi Bears
Albanese
D NOVA 4
Gummy Busters Crunchy & Chewy Sour Candy
JoyRide
C NOVA 4
Candy Fish Röding Raspberry
Kolsvart
E NOVA 4
Gummi Candy
Albanese
D NOVA 4
Peach Rings
The Candy Shop
NOVA 4