Barcode: 0070970549960
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 323.5 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 79.4 g |
| of which sugars | 70.6 g |
| Fiber | 0.0 g |
| Proteins | 2.9 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
sugar, corn syrup, gelatin, artificial flavor, maltodextrin, modified food starch, red #40 lake, blue #1 lake, potassium sorbate, carnauba wax
Allergens
gelatin
Additives
e129
e133
e202
e428
e903
Related Products
Extra virgin olive oil
Salov North America Corp.
B NOVA 2
Extra Virgin Olive Oil
Filippo Berio
B NOVA 2
Extra virgin olive oil for dressing & marinating
Filipo Berio
NOVA 2
Extra virgin olive oil
Filippo Berio
B NOVA 2
Blend of high oleic canola oil (80%) & extra virgin olive oil (20%)
B NOVA 2
Extra Virgin Olive Oil
Filippo Berio
B NOVA 2
Extra Light Tasting Olive Oil For Frying & Baking
Salov North America Corp.
E NOVA 3
Extra Light Olive Oil
Salov North America Corp.
NOVA 3
Extra Light Tasting Olive Oil
Filippo Berio
E
Olive Oil
Salov North America Corp.
E NOVA 3