Barcode: 0038252870133
Peeps gummies
Processing
NOVA 4
Available in
united states
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 333.3 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 76.7 g |
| of which sugars | 76.7 g |
| Fiber | 0.0 g |
| Proteins | 3.3 g |
| Salt | 0.3 g |
Ingredients
glucose syrup, sugar, water, gelatin, corn starch, citric acid, artificial flavor, sodium citrate, titanium dioxide, artificial colors fd&c yellow no. 5, fd&c blue no. 1, fd&c red no. 40.
Additives
e171
e330
e331
e428
Recipes with Similar Ingredients
Marshmallow Peeps Pie
5 ingredients
Marshmallow Peep Ambrosia
8 ingredients
Easter Bunny S'Mores In A Jar
4 ingredients
Chocolate Dipped Peeps
5 ingredients
Easter Candy Cocktail "Peeptini"
2 ingredients
Layered Peeps Crispy Treats
4 ingredients
3-Ingredient S'Mores Peepza
3 ingredients
1-Minute Peeps Cereal Treat
3 ingredients
Peeps Krispies Treats Recipe
3 ingredients
Peepza Rustica: Peeps + Pizza Rustica Recipe
2 ingredients
Cakespy: Peeps Fluffernutter Recipe
3 ingredients
Peepin’ Chocolate Bunnies
2 ingredients
Related Products
Norsk kjøttdeig storfekjøtt 14% fett
Gilde
Kjøttdeig Storfe Økol.14% u/Salt&Vann 400g Gilde
Nortura sa g
Kjøttdeig Av Storfe Kjøtt
Nortura sa g
Gilde Grov Ovnsbakt Leverpostei 180g
NORTURA SA (GILDE)
NOVA 4
Gilde Edelgris Svin Ytrefilet 500g
NORTURA SA (GILDE)
Ovnsbakt Bacon Leverpostei
NORTURA SA (GILDE)
D NOVA 4
Karbonadedeig Av Storfe
Gilde
Move sukkerfri energidrikk
Mack
B NOVA 4
Ytrefilet av svin Tynnskåret
NORTURA SA (GILDE)
B NOVA 1
Hverdagslam
NORTURA SA (GILDE)
D