Barcode: 0079531339767
Pegah Persian Yogurt
Nutri-Score
C
Processing
NOVA 1
Labels
no gluten
Categories
Available in
canada
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 91.4 kcal |
| Fat | 6.3 g |
| of which saturated | 4.0 g |
| Carbohydrates | 5.7 g |
| of which sugars | 5.7 g |
| Fiber | 0.0 g |
| Proteins | 4.0 g |
| Salt | 0.2 g |
Ingredients
milk
Recipes with Similar Ingredients
Sasha'S Favorite Lentil Soup
10 ingredients
Purslane, Cherry Tomato, And Cucumber Salad
5 ingredients
Paprika-Spiced Grilled Cod And Party-In-Your-Mouth Mango Salsa!
15 ingredients
Japanese-Style Pickled Cucumber (Sunomono)
7 ingredients
Tahini Salad
11 ingredients
Tuna Salad-Stuffed Red Pepper
9 ingredients
Paludah (Fresh Melon And Peach Compote)
7 ingredients
Caribbean Baked Pineapple
6 ingredients
Khoresht Ghaimeh - Persian Stew With Meat And Split Peas
13 ingredients
Shiso Cucumber Feta Salad
10 ingredients
Classic Israeli Salad
8 ingredients
Khaviar (Iranian Caviar)
6 ingredients
Related Products in Dairies
Бяло саламурено сирене дребно
LB Bulgaricum
E NOVA 3
Прясно краве мляко 3,6%
LB Bulgaricum
C NOVA 1
Краве масло
LB Bulgaricum
E NOVA 2
Кисело краве млѣко 2%
LB Bulgaricum
B NOVA 1
Пастьоризирано прясно краве мляко 3.6%
LB Bulgaricum
C NOVA 1
Кисело овче мляко 6.5%
LB Bulgaricum
C NOVA 1
Liégeois pistache
Les dessert du crémier
NOVA 4
Кисело мляко 3,6%
LB Bulgaricum
B NOVA 1
Кисело краве мляко
LB Bulgaricum
B NOVA 1
Кашкавал Витоша
LB Bulgaricum
D NOVA 3
Краве кисело мляко 3.6%
LB Bulgaricum
B NOVA 1
Българско кисело мляко ЗНП
LB Bulgaricum
B NOVA 1