Barcode: 0017109321325
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 1,040.0 kcal |
| Fat | 48.7 g |
| of which saturated | 32.4 g |
| Carbohydrates | 141.0 g |
| of which sugars | 64.9 g |
| Fiber | 5.4 g |
| Proteins | 10.8 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
WHITE COATING (SUGAR, PALM KERNEL OIL, SWEET DAIRY WHEY, LACTOSE, BUTTERFAT, NONFAT MILK, BUTTERMILK, SODIUM CASEINATE, SOY LECITHIN, HYDROGENATED PALM OIL, ARTIFICIAL FLAVOR), HEAVY CREAM (CREAM, DEXTROSE, CARRAGEENAN, MONO-DIGLYCERIDES, CELLULOSE GUM, P
Additives
e322
e322i
e407
e466
Related Products in Undefined
Fat Free Skim Milk
Kroger, The Kroger Co.
A NOVA 1
Trail Mix
Simple Truth Organic
E NOVA 1
Sesame Sticks
Simple Truth
D NOVA 4
Vitamin D Milk
Fry's
B NOVA 1
Double Chocolate Molten Upside Down Cake
Private Selection, The Kroger Co.
E NOVA 4
Viennese Vienna Cake
Balconi S.P.A
E NOVA 4
Large Topped Muffins
King Soopers
D NOVA 4
Grade A Fat Free Milk
Mountain Dairy
A NOVA 1
Almonds
Simple Truth
D NOVA 1
Protein Gummies
Rapid Acting Protein
D NOVA 4
vitamin D milk
Kroger
B NOVA 1
Mini Cinnamon Loaf Cake
Bakery Fresh Goodness, The Kroger Co.
E NOVA 4