Barcode: 0072368201344
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 50.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 6.7 g |
| of which sugars | 0.0 g |
| Fiber | 0.0 g |
| Proteins | 3.3 g |
| Salt | 4.6 g |
Ingredients
Pepperoncini, water, vinegar, salt, acetic acid, citric acid, benzoate of soda (as a preservative), sodium bisulfite (as a preservative), fd&c yellow #5.
Additives
e102
e222
e260
e330
Related Products in Salted Snacks
Granite Bay Farms, Asparagus Pickled, Garlic
Granite Bay Farms Specialty Foods Llc
A NOVA 3
Granite Bay Farms, Spicy Pickled Green Beans
Granite Bay Farms Specialty Foods Llc
C NOVA 3
Mean Beans
Rick's Picks
C NOVA 3
Organic Garlic Kraut
A NOVA 3
Organic Beets
Real Pickles Cooperative Inc.
NOVA 3
Phat Beets
Rick's Picks
A NOVA 3
Organic dill pickles
Real Pickles
D NOVA 3
Organic Kimchi
A NOVA 3
Organic Ginger Carrots
C NOVA 3
Garlic dill pickles
NOVA 3
Organic red cabbage
Real Pickles
NOVA 3
Smokra
Rick's Picks Llc
C NOVA 3