Barcode: 0637273000200
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 318.6 kcal |
| Fat | 14.2 g |
| of which saturated | 5.3 g |
| Carbohydrates | 35.4 g |
| of which sugars | 3.5 g |
| Fiber | 1.8 g |
| Proteins | 12.4 g |
| Salt | 0.2 g |
Ingredients
Pepperoni, Pork, Beef, Salt, Water, Dextrose, Natural resin of Paprika, Lactic Acid Starter Culture, Garlic Powde Ntrate, BHA, BHT, Citric Acid, Milk Powder, Soy For $!Flour, Bleached Wheat Flour, Potassium Broma Thiamine Mononitrate, Riboflavin, Folic Acid, Enzy Partially Hydrogenated Soybean Oil with Citric A preservative, Calcium Propionate Crysta Provolone Cheese, Pasteurized Milk, Cltures, Salt an Allergen: Contains Milk and Dairy
Additives
e320
e321
e330
Related Products in Food
Indien
C
Udon Noodles
Asia Specialities
B NOVA 3
Hide and seek
Parle platina
E NOVA 1
Cikla
Podravka
C NOVA 4
Sliced Almonds
Southern Grove
NOVA 1
Delimore ready to eat flamegrilled tandoori chicken chunks
Delimore
A NOVA 4
Paprika rezana
Podravka
NOVA 3
-COOK FROM FROZEN- 32 MINS MEDIM One chicken sheak
Tesco
A NOVA 4
Frondi
Kras
Black Sesame Spread
Sesaoli
D
Air Up Pod - Cherry
air up
A
Crunchy rye bread
Ryvita
A NOVA 3