Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 333.0 kcal |
| Fat | 17.5 g |
| of which saturated | 7.0 g |
| Carbohydrates | 31.6 g |
| of which sugars | 7.0 g |
| Fiber | 1.8 g |
| Proteins | 12.3 g |
| Salt | 3.1 g |
Ingredients
pepperoni (pork, beef, salt, contains 2% or less of water, dextrose, spices, lactic acid starter culture, oleoresin of paprika, garlic powder, sodium nitrite, bha, bht, citric acid), pasteurized process mozzarella and cheddar cheese product (low moisture part-skim mozzarella cheese [pasteurized milk, cheese culture, salt, enzymes], cheddar cheese [pasteurized milk, cheese culture, salt, enzymes], pasteurized cream, water, sodium phosphate, salt, sorbic acid [preservative], potato starch and powdered cellulose [to prevent caking], natamycin [a natural mold inhibitor]), tomatoes (water, tomato paste), modified food starch, contains 2% or less of dried vinegar, cellulose gum, sugar, salt, flavoring, spices.
Additives
Related Products in Meals
Cappelletti al prosciutto crudo
Chef Select, nonna mia
Gratin de Penne - Légumes & boulettes de viande
Italiamo
Tricolore salad
Η κουζινα μου
Chicken & Vegetable Soup
Newgate
Tuna salad with rice
Nixe
Zuppa d'orzo e legumi
Kania
Cappelletti alla carne
Lidl
Gratin de gnocchi à la sicilienne et légumes
Italiamo
Snack shot pasta: roast chicken flavour
Newgate, Lidl
Risotto Agli Spinaci
ITALIAMO
Riz cantonais
Toque du chef
Crunchy Chicken Southern Style
McEnnedy