Barcode: 0856108008437
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 517.9 kcal |
| Fat | 39.3 g |
| of which saturated | 12.5 g |
| Carbohydrates | 0.0 g |
| of which sugars | 0.0 g |
| Fiber | 0.0 g |
| Proteins | 46.4 g |
| Salt | 4.7 g |
Ingredients
Pork, sea salt, less than 2%: liquid pepperoni seasoning (spices, extractives of paprika, natural hickory smoke flavor), celery powder, starter culture.
Related Products in Snacks
Assorted jelly eggs
Sunrise
E NOVA 4
Cherry sours
Sunrise, Mount Franklin Foods Llc
E NOVA 4
Sour Neon Bears
Sunrise
E NOVA 4
Cashew brittle
Mount Franklin Foods Llc
E NOVA 4
Black Jelly Eggs
E NOVA 4
Flavored snacks
Sunrise
D NOVA 4
Jelly eggs
E NOVA 4
Pecan brittle
Softer Than Brittle
E NOVA 4
Crunchy Gummi Egg
Mount Franklin Foods Llc
E NOVA 4
Sunrise, gummi bunnies, marshmallow flavored
Sunrise, Mount Franklin Foods Llc
D NOVA 4
Sour Neon Worms
Sunrise
E NOVA 4
Crunchy Gummies
Sunrise, Mount Franklin Foods Llc
E NOVA 4