Barcode: 0709972301527
Pepperoni mini sticks
Nutri-Score
E
Processing
NOVA 4
Labels
vegetarian
vegan
Categories
Available in
united states
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 464.0 kcal |
| Fat | 39.3 g |
| of which saturated | 14.3 g |
| Carbohydrates | 7.1 g |
| of which sugars | 3.6 g |
| Fiber | 0.0 g |
| Proteins | 21.4 g |
| Salt | 4.9 g |
Ingredients
Pork, beef, salt, corn syrup solids, spice, dextrose, sugar, monosodium glutamate, sodium phosphate, garlic, sodium erythorbate, soy sauce (water, soybeans, salt), sodium nitrite, caramel, annatto, red 3.
Allergens
soybeans
Additives
e127
e160b
e250
e316
e621
Related Products in Snacks
Pains au Lait St Roland
Saint Rolan
D NOVA 4
Pain d’épices au miel
M. De Turenne
D NOVA 4
Pate d’amande
Jet Ser
E
Rice crackers
Jet Set
D NOVA 4
Gâche Pépite Chocolat
ST ROLAND
E NOVA 4
Monster Munch Original
Monster Munch, Vico
D NOVA 4
mini gâches pépites chocolat
St Roland
E NOVA 4
Pain au Chocolat
St Rolan
E NOVA 4
Beignet de crevette
Tang Frère
C NOVA 4
Saint Rolan Le Viennois
D NOVA 4
12 pains au lait
Bourbon Biscottes
C
12 pains au lait super moelleux
St rolan
D NOVA 4