Barcode: 4061461750329
PEPPERONI TURKEY
Available in
united states
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 80.0 kcal |
| Fat | 5.0 g |
| of which saturated | 1.5 g |
| Carbohydrates | 0.0 g |
| of which sugars | 0.0 g |
| Fiber | 0.0 g |
| Proteins | 9.0 g |
| Salt | 1.4 g |
Ingredients
Turkey, salt, spices, dextrose, water, flavoring, smoke flavoring, lactic acid starter culture, oleoresin of paprika, garlic powder, sodium nitrite, citric acid, BHA, BHT.
Additives
e160c
e250
e320
e321
e330
Related Products in Meats And Their Products
Putenbrust Kaufland
Putenbrust
A NOVA 4
Unsmoked British Bacon Medallions
Sainsburys, Be Good to Yourself, Sainsbury's Be Good to Yourself, Reduced Fat, Sainsbury's Reduced Fat
C NOVA 3
Rôti de porc aux herbes
Saint Alby
D NOVA 4 Eco-Score C
Blanc de poulet rôti
Polio la forno
B NOVA 4
Rosette Grandes Tranches
Monique Ranou
E NOVA 4 Eco-Score D
K-Classic Delikatess Bierschinken hauchfein
K-Classic
D NOVA 4
Fårepølse
ORKLA FOODS NORGE AS (STABBURET)
E NOVA 3
Filet American naturel lidl
Zwagerman
D NOVA 4
la Numero Uno Prosciutto & Funghi
ITALPIZZA
C NOVA 4 Eco-Score D
Cordons bleus de volaille à l'Emmental
Le Picoreur
C NOVA 3 Eco-Score B
PEPPERED TURKEY BREAST
PRIMA DELLA
NOVA 4 Eco-Score E
Lard à griller
Terrasuisse,Migros
E NOVA 4