Barcode: 0043800450064
Peppers & mushroom
by Frescorti
Nutri-Score
C
Processing
NOVA 3
Categories
Available in
united states
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 64.0 kcal |
| Fat | 2.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 10.4 g |
| of which sugars | 7.2 g |
| Fiber | 1.6 g |
| Proteins | 1.6 g |
| Salt | 1.3 g |
Ingredients
Tomato puree (water, tomato paste, citric acid), diced tomatoes, green bell peppers, mushrooms, sugar, salt, soybean oil, red bell peppers, dried onion, extra virgin olive oil, fennel seed, parsley, black pepper, basil, oregano, dried garlic.
Additives
e330
Related Products in Condiments
Spiracha Hot Chilli Sauce
Thai Taste
E NOVA 4
Sriracha Hot Chilli Sauce
Thai Taste
E NOVA 4
Tamarind Paste
Thai Taste
E NOVA 3
Thai Taste Green Curry Paste
Thai Taste
D NOVA 3
Red Curry Paste
Thai Taste
E NOVA 3
Malay Taste Kicap Manis 150G
E NOVA 4
Fish sauce
Thai Taste
E NOVA 3
Fish sauce
Thai Taste
E NOVA 3
Instant Fish Sauce With Garlic, Chilli
Longdan
E NOVA 4
Organic English Mustard
B
Thai Green Curry Kit
Thai Taste
C NOVA 3
red curry paste
Thai Taste
D NOVA 3