Barcode: 01211300
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 41.7 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 11.4 g |
| of which sugars | 11.4 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Carbonated water, high fructose corn syrup, caramel color, sugar, phosphoric acid, caffeine, citric acid, natural flavor.
Additives
e150c
e330
e338
Related Products in Beverages
Kefir Saveur Grenade
Kerguillet
E NOVA 1
Cidre brut bio
La Source Du Verger
NOVA 3
Sirop de citron
Plein Sud
NOVA 4
Kefir Framboise
Kerguillet
E NOVA 3
410G Yaourt Brasse Nefles
Kerguillet
D
Jus de pomme cassis pétillant
Les Vergers De La Manse
C NOVA 4
Poudre pour boisson cacaotée
Solacao
E NOVA 3
Cocktail pomme framboise
La source du Verger
C NOVA 1
Nectar kiwi ananas 85% min
La Source Du Verger
D NOVA 3
Cocktail Pomme vanille
La Source Du Verger
C NOVA 4
Cocktail Pomme Cassis
La Source du Verger
C NOVA 1
Pur jus de pomme
La Source Du Verger
C NOVA 1