Barcode: 6111252420158
PEPSI CAN 33cl
by Pepsi
Nutri-Score
E
Processing
NOVA 4
Labels
vegetarian
vegan
Categories
Available in
france, morocco
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 42.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 11.0 g |
| of which sugars | 11.0 g |
| Fiber | 0.0 g |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
carbonated water, sugar, food colouring agent e150d, acidulant e338, cafeine, emulsifier e414, energy extracts (kcal plants, date of production (p), fats (9)
Additives
e150d
e338
e414
Related Products in Beverages And Beverages Preparations
Zumo de naranja
Carrefour
C NOVA 1
Pomme
Carrefour
D NOVA 1
100% PUR JUS Raisin
Carrefour
E NOVA 1
100% pur jus tomate
CMI (Carrefour Marchandises Internationales),Carrefour,Groupe Carrefour
B NOVA 3
Orange
Carrefour
C NOVA 4
Sirop-pêche
Carrefour,Carrefour Classic
NOVA 4
Saveur cassis
Carrefour
C NOVA 4
Limonade
CMI (Carrefour Marchandises Internationales), Carrefour, Groupe Carrefour
D NOVA 4
Sirop de menthe
Carrefour BIO, Carrefour
NOVA 4
Saveur orange
Carrefour
C NOVA 4
Multifruits
Carrefour
C NOVA 1
Mojito Sans Alcool
Carrefour
E NOVA 4