Barcode: 4260231220578
Pepsi Max Cherry
by Pepsi
Nutri-Score
C
Processing
NOVA 4
Labels
contains a source of phenylalanine
Categories
Available in
germany
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 0.5 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 0.1 g |
| of which sugars | 0.1 g |
| Fiber | 0.1 g |
| Proteins | 0.1 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Wasser, Kohlensäure, Farbstoff Zuckerkulör E 150d, Süßungsmittel Aspartam* und Acesulfam-K, Säuerungsmittel Phosphorsäure und Citronensäure, Aroma, Konservierungsstoff Kaliumsorbat, Aroma Koffein. *enthält eine Phenylalaninquelle
Additives
e150d
e202
e290
e330
e338
e950
e951
Related Products in Beverages And Beverages Preparations
Mango-Maracuja IceTea
Pfanner
D NOVA 4 Eco-Score A
Tradition
Solevita
BREWDO BREWED IN ELLON BLACK HEART FIERCELY DEF DR
Brewdog
NOVA 3 Eco-Score D
Orangensaft
Rio D‘oro
NOVA 1 Eco-Score D
Poudre cacaotée petit déjeuner 32%
Biocoop
E NOVA 3 Eco-Score A
Frutos Vermelhos
Continente Equilíbrio
D NOVA 4
Bebida de Soja 0% Azúcares Añadidos
Vemondo
B NOVA 1
Organic lemonade
Whole Earth
C NOVA 4
Orange Juice
Trader Joe's
C NOVA 1 Eco-Score D
Amecke Sanfte Säfte Mandarine-Orange 1L Geschmack-Früchtemischungen Orange 1.59€.
Amecke
E NOVA 1 Eco-Score D
G Zero - Iceberg
Gatorade
C NOVA 4
Agua de Coco Original
Jarritos
NOVA 3 Eco-Score E