Barcode: 3250392215668
Pom'grenailles
Nutri-Score
A
Processing
NOVA 3
Labels
made in france
nutriscore
nutriscore grade a
with guerande salt
Categories
Available in
france
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 122.0 kcal |
| Fat | 3.7 g |
| of which saturated | 0.7 g |
| Carbohydrates | 16.3 g |
| of which sugars | 1.4 g |
| Fiber | 2.2 g |
| Proteins | 2.3 g |
| Salt | 0.4 g |
Ingredients
Pommes 93% (pommes de terre' huiles végétales tournesol)) huile d'olive vierge extra, sel de Guérande 0,6%, poivre.
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Calrose white rice
B
Wholesome snacks, flax granola
C NOVA 4
Almond granola
C NOVA 4
Brown Jasmine Rice
Hinode
B NOVA 3
Brown Jasmine Rice
Sunfoods Llc.
B NOVA 4
Organic flax seeds
A NOVA 1
Fragrant thai hom mali jasmine rice
Sunfoods Llc
B NOVA 3
Organic dark chia seeds
A NOVA 1
Calrose rice
B
Long Grain White Rice
Sunfoods Llc.
B NOVA 3
Waldfrucht-Konfitüre Extra
Mühlhäuser
D NOVA 4
Hinode, black rice
Hinode