Barcode: 7622300868758
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 12.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 2.1 g |
| of which sugars | 2.0 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
azúcar, jugo de naranja deshidratado, vitamina C, acidulante: acido citrico, aromatizante, edulcorantes no nutritivos: aspartamo, acesulfame K, antiaglutinante: fosfato tricálcico, colorantes:dioxido de titánio, rojcaliura AC, tartrazina, amarillo ocaso.
Additives
e102
e110
e171
e330
e341
e341iii
e950
e951
Recipes with Similar Ingredients
Related Products
Ananas, Erdbeere & Apfel
innocent
D NOVA 1
Innocent super smoothie nutri 750ml
Innocent
D NOVA 4
Smoothie - Kiwi, Apfel & Limette
innocent
C NOVA 1
Innocent Antioxidant Smoothie
Innocent
Strawberries
innocent
Innocent - Rock The Oat
Innocent
E
Innocent Smoothie Tropical Light
Innocent
D NOVA 4
Guave, Ananas & Apfel
innocent
D NOVA 1
Energise
Innocent
E
Blue Spark
Innocent
E