Barcode: 3560070944026
Pomme 100% Pur Jus
by Carrefour
Nutri-Score
D
Processing
NOVA 1
Labels
no added sugar
Categories
Available in
france
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 42.0 kcal |
| Fat | 0.5 g |
| of which saturated | 0.5 g |
| Carbohydrates | 10.0 g |
| of which sugars | 9.8 g |
| Fiber | 0.5 g |
| Proteins | 0.5 g |
| Salt | 0.5 g |
Ingredients
Jus de pomme, vitamine C.
Related Products in Beverages And Beverages Preparations
Melon Collagen Infused Water, Melon
B NOVA 4
Pure coconut water
Pur Coco
C
Cola Sirop d'érable
E NOVA 4
100% Naturally Alkaline Spring Water
B NOVA 1
Light Organic Coconut Milk, Light
E NOVA 1
Unsweetened Melon Collagen Infused Water, Unsweetened Melon
D NOVA 4
Hard Seltzer Margarita
Topo Chico
NOVA 4
Goji Grapefruit Kombucha
Tonica
NOVA 4
Cucumber Collagen Infused Water, Cucumber
B NOVA 4
Tonic fleur de sureau
1642
D NOVA 4
Unsweetened Cucumber Collagen Infused Water , Unsweetened Cucumber
D NOVA 4
Premium Organic Coconut Milk, Premium
E NOVA 1