Barcode: 3608580790266
Pomme Ananas Passion SSA
by Andros
Nutri-Score
A
Processing
NOVA 1
Labels
no preservatives
green dot
no added sugar
no colorings
no flavors
Categories
Available in
france
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 57.0 kcal |
| Fat | 0.3 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 12.0 g |
| of which sugars | 12.0 g |
| Fiber | 1.7 g |
| Proteins | 0.4 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Pommes (purée et purée concentrée) 64 %, ananas 32 %, fruits de la passion 4 %, jus concentré d'acérola.
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Panini di sils senza glutine
Migros aha
C NOVA 4
Zürcher Hummus
fabas
C NOVA 3
Plant-Base Apple Tart
V-Love
C NOVA 4
Haferbrötchen
aha!
C NOVA 4
Salade mélée
Migros Bio
A NOVA 3
plant based Creme fraiche
D NOVA 4
Cheesecake alternative
V-Love
D NOVA 4
Belvita biscuits-breakfast cranberry
Belvita
C NOVA 4
Soja
V-Love Migros
NOVA 1
Pain de seigle complet cuit sur pierre
Migros Bio
B NOVA 4
Plant Based Creamium Choco
V-Love
C NOVA 4
Pumpernickel Bio
Migros