Barcode: 3045320076974
Pomme Châtaigne
by Andros
Nutri-Score
C
Processing
NOVA 3
Labels
no artificial flavors
no preservatives
green dot
made in france
no colorings
Categories
Available in
france
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 128.0 kcal |
| Fat | 0.3 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 30.0 g |
| of which sugars | 27.0 g |
| Fiber | 1.8 g |
| Proteins | 0.5 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
pommes 58 %, crème de marrons 42 % (sucre, châtaignes 38 %, eau, extrait pur de vanille), acidifiant : acide citrique, antioxydant : acide ascorbique.
Additives
e300
e330
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Barossa sourdough bread mix
B NOVA 4
Promo Lot De 6 Touch Organic Thé Blanc Aux Fruits Rouges Bio
Touch Organic
Touch organic, organic green tea bags, jasmine
Touch Organic
B
Green Tea With Peppermint
Touch Organic
B NOVA 4
Fruit Paste, Pear
Rutherford & Meyer, MeyCov Food Ltd t/a Rutherford and Meyer
D NOVA 4
Gluten Free Easy Bakers
Laucke
C NOVA 4
Chakki Atta
Sujara
A NOVA 1
Pain de mie
Marque Repère,Epi d'or,Leclerc
C NOVA 4
The Truffleist, Truffle Oil
Crs Distributors Inc.
B NOVA 2
Whole wheat flour chakki atta
A NOVA 1
Fruit Paste, Quince
Rutherford & Meyer, MeyCov Food Ltd t/a Rutherford and Meyer
D NOVA 4
Organic Oolong Tea Bags
Touch Organic
B