Barcode: 3342210000157
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 45.0 kcal |
| Fat | 0.8 g |
| of which saturated | 0.1 g |
| Carbohydrates | 11.0 g |
| of which sugars | 10.9 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 0.5 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Pur jus de pomme
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Vegetal burger petits legumes
La Vie Claire
C NOVA 4
Végétal Burger à l'emmental, tomme de brebis et poivron
La Vie Claire
C NOVA 4
Boulettes De Tomates & Basilic
La Vie Claire
A NOVA 4
Vegetal burger noisettes
La Vie Claire
B NOVA 4
2 burgers aux épinards
La Vie Claire
C NOVA 4
Houmous de Pois Chiches Poivrons Rouges
La Vie Claire
A NOVA 3
Vegetal Burger
La Vie Claire
C NOVA 4
Végétal Burger
La Vie Claire
C NOVA 4
Agar Agar
La Vie Claire
A NOVA 4
Le rapé vegan façon cheddar
La Vie Claire
E NOVA 4
Petit épeautre et riste d aubergines
La Vie Claire
B NOVA 3
Douceur caramel creme coco
La Vie Claire
D NOVA 4