Barcode: 0725299030247
Pure Original Basmati
by Tilda
Nutri-Score
B
Processing
NOVA 1
Labels
no gmos
non gmo project
Categories
Available in
united states, world
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 356.0 kcal |
| Fat | 1.1 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 75.6 g |
| of which sugars | 0.0 g |
| Fiber | 2.2 g |
| Proteins | 8.9 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Basmati rice.
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Basmati Reis
K-Classic
B NOVA 1
Kochcreme auf Pflanzenöl- und Haferbasis (vegan) - K take it veggie
CBS, Kaufland, k-take it veggie
B NOVA 4
Ориз Жасмин
K Classic
B NOVA 1
Bio Tofu Geräuchert Sesam Mandel
Kaufland, Take It Veggie
C NOVA 3
Червени чушки нарязани
K Classic
B NOVA 3
Scandinavische Wildpreiselbeeren
K-Classic
D NOVA 4
Rosmarinkartoffeln
K Classic
D NOVA 4
Spaghetti quatro formagi
K classic, KClassic, Kaufland
D NOVA 4
Bio Tofu Italian Style
Kaufland, take it veggie
B NOVA 3
Chese burger
K-Classic
D NOVA 4
Tomatenmark Dose von K-Classic
K-Classic
C
Kartoffelknödel halb & halb
K-Classic, kaufland classic
NOVA 3