Barcode: 4104420138223
Pure pomme douce
by Alnatura
Processing
NOVA 1
Labels
no gluten
organic
eu organic
bio 7 initiative
biodynamic agriculture
de oko 007
demeter
eu agriculture
no added sugar
Categories
Available in
france, switzerland
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 50.0 kcal |
| Fat | 0.4 g |
| of which saturated | 0.1 g |
| Carbohydrates | 10.8 g |
| of which sugars | 9.5 g |
| Fiber | 1.4 g |
| Proteins | 0.5 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Pommes 100%
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Broccoli Florets
Sainsbury's
A NOVA 1
House Of Webster, Peach Butter
House Of Webster Inc.
D NOVA 4
Party flake enriched rolls
Southern Bakeries Llc
C NOVA 4
Sapphire Raspberries
Marks & Spencer
A NOVA 1
Key lime fruit spread
D NOVA 4
Fruit spread
D NOVA 4
Fruit spread
D NOVA 4
Soft figs
Marks&Spencer
C
Frutas mixtas
Butterfield farms
A NOVA 4
Oven Roasted Mixed Nuts
M&S Food
D NOVA 3
Pumpkin soup
Sainsbury's taste the difference
NOVA 4
Pumpkin Butter
Anderson Farms
D NOVA 4