Barcode: 8713276090126
Pure Popcorn
by Jimmy's
Nutri-Score
B
Processing
NOVA 3
Labels
no gluten
vegetarian
vegan
Available in
united kingdom
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 392.0 kcal |
| Fat | 17.2 g |
| of which saturated | 2.3 g |
| Carbohydrates | 45.1 g |
| of which sugars | 14.2 g |
| Fiber | 26.9 g |
| Proteins | 8.1 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Corn (50%), chicory beet root fibre, sunflower oil, sugar.
Related Products in Snacks
Milk chocolate coated wafer fingers filled with mocha flavored cream
E NOVA 4
Hello kitty
Caliber Fredo
E NOVA 4
Granola cookies with hazelnuts, hazelnuts
C NOVA 4
Munchies
Hamutag
NOVA 4
ממרח אגוזי לוז עם קקאו
אומגה 3
D NOVA 4
Vanilla flavored cake
Ariel Bakery & Patisserie
E NOVA 4
Milk chocolate coated water fingers filled with peanut butter cream
E NOVA 4
Oreille Aman
שוקולד מריר 85% ספלנדיד
D NOVA 3
Brownies au Chocolat
Yarden
E NOVA 4
Oat cookies with fibers, oat
C NOVA 4
Rice UP! Brown Rice Chips, Sea Salt and Black Pepper
Rice Up
B NOVA 3