Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 380.0 kcal |
| Fat | 10.0 g |
| of which saturated | 7.0 g |
| Carbohydrates | 36.0 g |
| of which sugars | 6.0 g |
| Fiber | 0.0 g |
| Proteins | 40.0 g |
| Salt | 0.8 g |
Ingredients
Yogurt flavoured coating [maltitol, modified palm kernel oil, calcium caseinate, milk protein concentrate, skim milk, yogurt powder (skim milk, lactic acid), soy lecithin, natural flavour], maltitol syrup, gelatin, glycerin, soy protein crisps (soy protein isolate, tapioca starch, salt), milk protein isolate, whey protein concentrate, whey protein isolate, water, soy protein isolate, sprinkles (sugar, cornstarch, confectioner's glaze, D colour, carnauba wax), icing sugar (sugar, cornstarch), canola oil, natural flavour, maltitol, modified palm kernel oil, salt, soy lecithin, modified palm oil, sucralose (13 mg/50 g bar)
Allergens
Additives
Related Products in Dietary Supplements
ZeroBar Choco Chunk
Q Bar
Pure Whey
3XL Nutrition
ZerQbar Black Cookies Cream Flavor
Quamtrax
Alga Spirulina
Drasanvi
RECOVER FX+
RECOVER
Farine d'Avoine Black Cookies with Cream
3XL nutrition, 3xl Nutrion
Iso Whey Protein
Drasanavi
IsoPro Chocolate
Quamtrax
Pure whey
3XL Nutrition
Pure Premium Soy
Pure Premium Soy
Q-bar, Choco Chips Cookie Dough
Quamtrax
Pure Whey, Chocolate With Milk
3XL Nutrition