Barcode: 6430017906004
PURE Snack Mango
by Munax
Nutri-Score
A
Processing
NOVA 4
Labels
source of proteins
high proteins
Categories
Available in
finland
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 55.0 kcal |
| Fat | 1.3 g |
| of which saturated | 0.3 g |
| Carbohydrates | 6.1 g |
| of which sugars | 3.5 g |
| Fiber | 0.2 g |
| Proteins | 5.5 g |
| Salt | 0.2 g |
Ingredients
_Kananmunan valkuainen_ (Suomi) (42,5%), vesi, mangopyree (6,3%), _kananmunankeltuainen_ (Suomi), makeuttajatiiviste (päärynä), sokeri, sitruunatäysmehutiiviste, sitruskuitu, perunatärkkelys, perunaproteiini, luontainen aromi, väri (E160a, hapate
Allergens
eggs
Kananmunan valkuainen
Additives
e160a
Related Products in Fermented Foods
das neue kimchi
completeorganics
C NOVA 1
Just Fruit & Greek Yogurt Bites
Wyman's
NOVA 4
90 Second Yellow
Vigo
C NOVA 4
Hatch Chile Mac & Cheese
Trader Joe's
C NOVA 4
Hot Pepper Paste, Fermented
Wang
E NOVA 4
L'Affiné d'Albert
Les nouveaux affineurs
D NOVA 3
Cheddar cheese sandwich
Co Op
D NOVA 4
Autentic Kimchi Hideki Matsuhisa
C
White Rice Koji
Umami Chef
C NOVA 1
Bio Chucrut
Machandel
C NOVA 3
Kin No Tsubu Natto
Milan
A NOVA 4
Mélange de légumes épicés
Fishwellbrand
E NOVA 4